Jesienny Dzień Kultury Lokalnej

Z wielką przyjemnością informujemy, iż uzyskaliśmy grant z Narodowego Centrum Kultury w programie Kultura -Interwencje 2018. EtnoPolska!

W ramach projektu zorganizujemy w listopadzie Jesienny Dzień Kultury Lokalnej, podczas której znany kucharz Kamil Kotarski zaprezentuje pokaz kulinarny z wykorzystaniem tradycyjnych lokalnych składników a także przywróci pamięć jesiennemu przysmakowi – gęsinie. Pan Kamil jest kucharzem, ekspertem i autorytetem w dziedzinie kuchni lubelskiej i promotorem kuchni regionalnej Lubelszczyzny, bierze udział w realizacji projektu „Smakuj Lubelskie 2018”, jest autorem książki „Kuchnia Lubelska”.

Pokazowi kulinarnemu towarzyszyć będzie zespół śpiewaczo-obrzędowy, który zaprezentuje widowisko obrzędowe.

Ale to nie wszystko, ciekawym elementem projektu jest zbiór lokalnych przepisów i wspomnień kulinarnych. Zbiór przepisów zostanie wydany formie broszury z podaniem autorów przepisów

Zwracamy się do Państwa o podzielenie się tradycyjnym, lokalnym czy też rodzinnym przepisem oraz wspomnieniami związanymi z lokalną kuchnią. Kontakt: Teresa Marcinkowska, tel. 84 687 26 60, 608 006 606, e-mail: biuro@kultura-zwierzyniec.pl, lub zapraszamy do odwiedzenia informacji turystycznej.

Dodaj komentarz